Možná není tou správnou otázkou to, jak lze s tímto ekologickým problémem skoncovat, ale jak aspoň trochu zmírnit ekologický dopad, který neustálé nákupy nového oblečení s sebou přináší. Pokud se totiž opravdu nemůžete vzdát nových kousků ve svém šatníku a na planetě vám alespoň trochu záleží, možná byste se mohli vydat na návštěvu obchodů s oblečením z druhé ruky. Možná ale nevidíte velký smysl v tom, se do těchto mnohdy na pohled podivných obchodů vypravit. Nenechte se však odradit zevnějškem a zavítejte sem, pokud potřebujete doplnit šatník na jarní měsíce. Proč ty pravé kousky seženete možná práce v second handech?

Oblečení ve skříni

Kvalitní kousky, které něco zažily

Možná se v second handech na začátku hledání budete setkávat spíše s tím, že najdete kousky, které by z vaší skříně putovaly rovnou do popelnice. Nezapomeňte ale na to, že nemá cenu po pár minutách hledání vzdávat. S trochou snahy a odhodlání totiž můžete narazit na nadčasový a zachovalý kousek, do kterého byste běžně investovali tisíce. Výhodou také je, že zboží v second handech již prošlo rukama jiných, proto pokud se nachází v dobrém stavu, máte jistotu, že něco vydrží.

Specifická atmosféra, která vás pohltí

V obchodech s běžnou konfekcí vás asi jen tak něco nepřekvapí. Pravidelně vyskládané komínky oblečení, regály s uspořádanými věšáky a stojany s doplňky…to je něco, s čím se v klasických hrabárnách rozhodně nesetkáte. Na začátku všechno vypadá jako extrémně nepřehledný chaos, ale uvidíte, že se do atmosféry těchto jedinečných obchodů v mnoha případech jednoduše zamilujete.

Prádlo na šňůře

Jedinečnost všude, kam se podíváte

Pokud máte specifický styl, kterým se odlišujete od oblékání běžné společnosti, v second handech oblečení Semoda máte šanci sehnat jedinečné kousky, které jinde ani neuvidíte, ale mnozí vám je možná budou závidět. V obrovském množství oblečení, kde žádný kousek není stejný, totiž možná něco čeká právě na vás.