Naše země je nesmírně bohatá na historické památky, namátkou můžeme jmenovat zámky Červená Lhota, Hluboká nad Vltavou, Kozel, Kačina, Dačice, Libochovice a hrady Křivoklát, Český Šternberk, Karlštejn, Rožmberk nad Vltavou, Kokořín, Švihov, Frýdlant nebo Bezděz. Jestliže patříte k milovníkům historie a chtěli byste uspořádat pro vaši rodinu nebo přátele hvězdicový zájezd s objevováním neznámých míst a zajímavých pamětihodností, měli byste v první řadě důsledně naplánovat trasu a zahrnout do ní všechna místa, která se na ní vyskytují.

YouTube síť

K plánování trasy vám samozřejmě poslouží podrobná turistická mapa, ovšem pokud se na ní nachází oblast, kterou neznáte, může se vám hodit její poodhalení na sociálních sítích, konkrétně na YouTube.

YouTube je doslova protkaná video příspěvky, v nichž zahlédnete snad všechny naše památky, tedy rozhodně ty nejznámější. Některá videa jsou nasnímaná z výšky, obvykle ze sportovního letadla, vrtulníku nebo z dronu, a tak tu máte možnost prohlédnout si i blízké či vzdálenější okolí. Třeba vás tu osloví nějaká řeka, rybník, lesy, louky a podobná prostředí pro cykloturistiku a pěší procházky.

zámek Kačina

Stahování z YouTube zdarma

Videa z YouTube lze stáhnout zdarma video downloadem YouTube to wav online a máte je pak k dispozici v podstatě všude. Nepotřebujete kvůli tomu znovu přistupovat na Internet, odkud také mohou některá videa zmizet, protože je vlastník či správce sítě odstraní. Offline video je výhodné i v tom, že jej máte operativně ve složce přímo na počítači či externím disku, a kdykoli si jej můžete přehrát. Hodí se to právě i na cestách, kdy už s kamarády míříte za památkami, a můžete jim cestou v autě každou z nich představit jako pomyslné lákadlo pro celodenní program. Velikost videa není tak velká, aby se vám nevešla na diskový prostor, a navíc cena externích disků je také relativně v rozumných mezích, kupříkladu disk o kapacitě 320 Gb pořídíte již za pár stovek.