I to, co nám příroda nabízí, se dá zneužít. Přírodních drog je celá řada, v poslední době se hodně mluví o kratomu. O co vlastně jde a jak působí?

Kratom pomáhá, ale musí se s ním opatrně. Co vlastně od něj čekat?

Už jste někdy slyšeli o kratomu? Je dost možné, že ano. U nás v České republice se kratom ještě nezakázal, ale to co není, pravděpodobně velmi brzy bude. Kratom je strom, který dost dobře znají hlavně v Asii. Odtud se k nám vlastně i dostal a díky tomu můžeme těžit z jeho účinků. Jenže je v tom docela velký háček. Kratom má totiž velmi silné účinky a dle dávkování může i různě působit na lidský organismus. Pro někoho jde o drogu, pro někoho ale ještě stále o lék. Vyplatí se jeho účinky vyzkoušet a k jakým účelům se vlastně používá?

šálky a konvice

Silnější káva nebo omamná droga?

Kratom je strom, který se dorůstá do velké výšky. Z tohoto stromu se sbírají listy, které se dále zpracovávají, suší a drtí na prášek. Kratom je pak k dostání ve více barevných variantách a platí, že každá barevná varianta má trošku odlišné účinky. Obecně se však dá říci, že kratom může fungovat jako takové o něco silnější kafé, při vyšší dávkách ale může způsobovat spíše stavy, které normálně způsobují drogy. Kratom je také návykový, je tedy předmětem mnoha diskuzí, někteří ho chtějí zakázat.

zrnková káva

Jaké má tedy kratom účinky kratompower.cz? Hlavní jeho úlohou je dodání energie a udržení pozornosti. To se v běžném životě může hodit, kam se totiž hrabe kafé. Stejně tak jako mnozí vyměňují oblíbený kofeinový nápoj například na matcha čaj, někdo se naučit popíjet ve formě čaje právě kratom. Ten totiž dokáže dodat energii na hodně dlouho a během učení nebo při pracovních povinnostech udrží uživatele v bdělém stavu. Jenže při vyšší dávkách může být kratom zneužíván pro své omamné účinky. A to je samozřejmě špatně.

Umí i léčit

Kratom ale není třeba zatracovat, má totiž i léčebné účinky. Velmi dobře působí při potížích se zažíváním, zejména ulevuje při průjmu a také tlumí kašel. Jde tedy na druhou stranu i o přírodní produkt, který umí pomoci a to rovněž při bolestech. Užívat ho mohou i lidé s cukrovkou.

Z prášku se připravuje čaj, který je vhodný ještě dochutit.