Přemýšlíte, jak budete vybírat kočárek pro své miminko? Na začátku je dobré si udělat základní přehled a projít si různé nabídky kočárků od různých výrobců. Díky tomu zjistíte, které kočárky jsou aktuálně na trhu, jaký výrobci vyrábějí jaké kočárky, z jakých materiálů a v jakém stylu. Dále se také můžete poptat na různých diskuzích u jednotlivých značek kočárků a zeptat se na to, jak jsou s nimi majitelé spokojeni, co jim naopak třeba na kočárku nevyhovuje. To vám dá spousty informací.

Díky takovému průzkumu zjistíte a uděláte si určitý přehled toho, co by se vám mohlo líbit, jaký typ kočárku. Ale je dobré si také klidně udělat seznam a napsat si, co vše by měl podle vás váš kočárek splňovat. Třeba jakou velikost, jak vysoký, zda má mít velikou korbu, nafukovací či plastová kola, jak se má skládat, co vše by měl zvládnout, jaké doplňky apod.

na procházce

Velkou výhodou je také to, když máte možnost si kočárky vyzkoušet a zjistit tak, jak se vám s jednotlivými kočárky manipuluje, jak se vám s ním jezdí, jak se vám skládá a klidně zjistit i to, zda se vám složený kočárek vejde do auta. Můžete si tak udělat výlet do některých prodejen kočárků a tam si jednotlivé kočárky vyzkoušet. Také je pří výběru třeba myslet na to, zda jste aktivní rodina a budete chtít s kočárkem i sportovat, jezdit na výlety a do terénu. Pak je vhodné vybírat sportovní kočárek do terénu, který je k tomu uzpůsobený. Má pevnou a odolnou konstrukci, většinou nafukovací kola, dobré odpružení a zvládne i náročnější terén.

kočárek do terénu

Proto je třeba zvážit více proměnných při hledání kočárku a dát si opravdu čas i trochu tu práci s výběrem. Nejde tedy vybírat jen podle barvy kočárku a stylu. Ale opravdu se důkladně rozmyslete a prostudujte si více kočárků, ať vyberete přesně takový, který bude vyhovovat právě vaší rodině a bude pohodlný jak vám, tak také vašemu miminku.