Kdy si pozvat domů elektrikáře, aby zasáhl a předešel tím vzniku požáru nebo smrtelného úrazu?

Hliníkové rozvody

V některých bytech a domech stále ještě objevíte rozvody elektřiny v hliníku. Ty jsou pochopitelně velice staré a jejich životnost již zřejmě překročila svůj zenit. Hliníkové rozvody bývají velmi často důvodem ke komplexní rekonstrukci a je-li to i váš případ, domluvte se s elektrikářem na prohlídce a návrhu vhodného řešení. Ten vám může naznačit, že by se dal ještě tolerovat světelný okruh, ale za pár let by vás možná čekalo znovu sekání drážek a nepořádek v bytě, tak zvažte, zda raději při „jedné špíně“ neprovést rekonstrukci celkovou.

elektrikářské nářadí

Amatérské zásahy

Lidé, kteří kupují rodinné domy, rekreační chaty nebo byty v bytových domech, se mohou setkat s neočekávanými obtížemi v elektroinstalaci. V průběhu prohlídky nemovitosti si toho buď nevšimnou, nebo to ignorují, přehlédnou a prozatím neřeší. Je to celkem i logické, protože při koupi domu či chaty vás především zajímají právní vztahy, financování, umístění objektu, jeho technické parametry, stav pozemku a další podobné spíše globální záležitosti.

pomůcky elektrikáře

Jakmile se do domu nastěhujete, anebo jej fyzicky převezmete do užívání, můžete tu objevit amatérské výtvory doslova různého kalibru. Kupříkladu nevhodně rozmístěné zásuvky. Některá může být příliš blízko kuchyňského dřezu, jiná zas blízko umyvadla v koupelně, anebo v suterénu v jakési prádelně, kde se nachází vana pro namáčení prádla a sprchový kout.

Lidé dokážou všelicos, a co se týče elektroinstalace, mnozí kutilové se nezastaví před ničím. Jestliže je elektroinstalace bytu Revize elektro Revtech něčím podezřelá, pozvěte raději elektrikáře, aby situaci prověřil, navrhl řešení a nakonec jej i realizoval. Možná se hodí i prověření spotřebičů v rámci revize, budete mít pak jistotu, že používáte bezpečná zařízení.